ΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΝΟΥ-ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ 2-5 Άνετη νίκη με εντυπωσιακή εμφάνιση η Σκύδρα – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΝΟΥ-ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ 2-5 Άνετη νίκη με εντυπωσιακή εμφάνιση η Σκύδρα

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του ΠΑΣ Σκύδρα παίρνοντας τη νίκη εκτός έδρας από την Νίκη Βορεινού φτάνοντας έτσι ακόμη πιο κοντά στον στόχο της που δεν είναι  άλλος από την άνοδο της ομάδος στην Α κατηγορία. Στο παιχνίδι δεν χωρά κριτική αφού η υπεροχή των φιλοξενούμενων ήταν σαφέστατη από το πρώτο λεπτό του αγώνα.Ο αγωνιστικός χώρος ήταν αρκετά καλός για τις κλιματολογικές συνθήκες ενώ χιόνιζε στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού γεγονός που δεν δυσκόλεψε καθόλου τους παίκτες όμως.Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με σκορ 0-4 σκορ και τα γκολ της Σκύδρας να πετυχαίνουν οι Πάρης Γεωργίου στο 12′,ο Δημήτρης Κουντουράς στο 23′ το 0-2,στο 30΄ο Νίκος Καρασαββίδης το 0-3. και στο 40΄ο συνήθης ύποπτος Γιάννης Χαραλαμπίδης το 0-4. Στην επανάληψη ο Κώστας Μποζίδης που εκτελούσε χρέη υπηρεσιακού προπονητή της Σκύδρας αφού ο Κυζιρίδης είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις με την ομάδα του (Νάουσα) ,έδωσε χρόνο  στα νεαρά παιδιά της ομάδος του.Στο 67′ ο Πάρης Γεωργίου φτάνει το σκορ στο 0-5. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με 2 τέρματα του Πέικου Ι. στο 85΄και 90΄διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του αγώνα . 2-5. Πολύ καλή η διαιτησία των Βαμβακά Παντζαρτζή Αμαξόπουλο