Νίκη ανάσα ο Άρης, ανατροπή με Ευρωπό – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Νίκη ανάσα ο Άρης, ανατροπή με Ευρωπό

Ένα δραματικό παιχνίδι έγινε στην Υδραία όπου ο τοπικός Άρης επικράτησε με σκορ 2-1 του Ευρωπού Φούστανης και πήρε τους τρεις βαθμούς αλλά και μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να ψάχνουν κάποιο τέρμα χωρίς να τα καταφέρουν όμως αφού ήταν άτολμοι επιθετικά. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Τρύφωνα Δημητρίου στο 64′ να γράφει το 0-1. Αυτό το τέρμα λειτούργησε σαν ηλεκτροσόκ για τους γηπεδούχους που αφού έφτασαν στην ισοφάριση στο 74′ με τον αειθαλή Θόδωρο Τσολερίδη να γράφει το 1-1 κατάφεραν την ανατροπή στο 82 με τον Χρήστο Φανιάδης (Μπούτσης) να γράφει το τελικό 2-1. Διαιτητές Ζγούρος ( Κεσίσογλου Κ. – Λαμπρίδης).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .