Μόνο το γκολ έλειπε στον Μεγαπλάτανο – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Μόνο το γκολ έλειπε στον Μεγαπλάτανο

Ένα πολύ καλό παιχνίδι παρακολούθησαν οι λιγοστοί φίλοι του ποδοσφαίρου που βρέθηκαν στο γήπεδο του Μεγαπλατάνου, όπου η Δόξα και ο ΑΣ Πρόμαχοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 0-0.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό όπως προείπαμε, είχε δυνατές μονομαχίες, είχε φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, τρία δοκάρια και το μόνο που έλειψε ήταν το γκολ. Οι γηπεδούχοι μετά το πρώτο αναγνωριστικό 20λεπτο, ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί, δημιουργώντας και χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό μοιρασμένο παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να είναι αυτοί που ανέβασαν στροφές και πίεσαν έντονα με την είσοδο του Γιώργου Νάνου, ωστόσο οι γηπεδούχοι άντεξαν και το ματς τελείωσε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα δοκάρι με τον Γιάννη Παπαδόπουλο και οι φιλοξενούμενοι δύο με τους Ντούσκου Γκάζι και Γιώργο Νάνο.

Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Μιχαηλίδη, Ταγκαλίδη, Αρέστη που έβγαλαν εις πέρας ένα δύσκολο παιχνίδι, χωρίς κανένα πρόβλημα.

ΔΟΞΑ (Μπάμπης Παυλίδης): ΚΑΪΛΑΡΗΣ ΠΕΤ., ΠΑΤΜΑΝΙΔΗΣ, ΜΙΖΟΓΛΟΥ, Παπανικολάου, Καιλάρης Παν., (82’ Κιουλάφι), ΚΟΥΚΛΙΔΗΣ, Αντωνίου, (72’ Νασούφης), Ελευθεριάδης, Σεφερίδης, (70’ Μποσνακίδης), Χρυσίδης, (46’ Σωτηριάδης), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΙ (Βασίλης Σαμαράς): Μπελητάσιος, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, Μούγιος, (72’ Μεσκίνης), Τσιμτσιρίδης, Σαμαράς, Ντούσκου, Κοτζαμανώλης, (60’ Τρίψης), Μίτσκας, (60’ Τσόλκας), Μονογενίδης, (60’ ΝΑΝΟΣ Γ.), Σούσουλας.

Επιμέλεια: Γιώργος Μπίνος