Μπορούσε το διπλό, απώλεσε δύο βαθμούς και την ευκαιρία για πρωτιά….. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Μπορούσε το διπλό, απώλεσε δύο βαθμούς και την ευκαιρία για πρωτιά…..

Σε ένα παιχνίδι που ήταν στα μέτρα του για τους τρεις βαθμούς ο Αλμωπός δεν άντεξε στην Καρίτσα και εμεινεστο ισόπαλο 1-1 με την τοπική ΑΕΚ. Το παιχνίδι ήταν καλό ποιοτικά στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Αριδαίας ήταν πολύ καλή δημιούργησε κάποιες αξιόλογες φάσεις χωρίς όμως να σκοράρει περιορίζοντας σε παθητικό ρόλο τους γηπεδούχους.Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν ιδανικό ξεκίνημα και στο 54′ μετά από εκτέλεση φάουλ υπήρξε σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και ο προωθημένος Τόμιτσα Πετρώφ με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1. Από εκεί και πέρα το ματς ήταν αμφίρροπο με τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά να προσπαθούν από στημένες φάσεις κυρίως να φτάσουν στην ισοφάριση και τελικά στο 90′ ο αρχηγός τους ο Μπουτογιάννης με κεφαλιά θα γράψει το τελικό 1-1 προς απογοήτευση των φιλοξενούμενων που έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πατήσουν στην κορυφή της βαθμολογίας. Καλή η διαιτησία των Μαμασούλα(Παπαδόπουλου – Τσεχελίδη). Οι συνθέσεις των ομάδων. ΑΕΚ (Μ.Ζιώγας): Βασιλειάδης,Δαλαμήτρας,(60′ Κωστόπουλος),Γούτσιος,Μπουτογιάννης,Νταντίνης,Τροίρης,Μπέης,(26′ Βασιουρής),Τσιώμης,(75′ Ταρασιάδης), Κυπαρίσσης,Κυρτέγος, Μαυρίδης (80’Μακράκης).
ΑΛΜΩΠΟΣ(Γ.Τυριακίδης): Μένιος, Αναστασιάδης, Μούλας,Πολύζος, Πετρόφ,Μεντής (90′ Μιχαηλίδης), Πετρίδης (87′ Γκάζι), Μεντί, Ελευθεριάδης Λ.(78′ Τσόλκας)Χαρίσης (65′ Ελευθεριάδης Γ.) Παπαγεωργίου.