Μπορούσε την νίκη στο τέλος ο Αλμωπός (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Μπορούσε την νίκη στο τέλος ο Αλμωπός (video)

Την τέταρτη σερί ισοπαλία του έφερε ο Αλμωπός στην Αλεξάνδρεια αυτή την φορά καθώς έμεινε στο 1-1 με τον τοπικό Φίλιππο. Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στα πρώτα λεπτά όταν και προηγήθηκαν στο σκορ στο 13′ με τον Ζώη Χαρίση όμως στην συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 35′ με τον Σκλιοπίδη. Από εκεί και πέρα στην επανάληψη έγινε παιχνίδι κέντρου με τους γηπεδούχους να έχουν μια φλύαρη κατοχή μπάλας χωρίς ευκαιρίες και στο τελευταίο τέταρτο ο Αλμωπός ανέβηκε και θα μπορούσε να κλέψει την νίκη αν ο Χρήστος Πετρίδης αξιοποιούσε την ευκαιρία λίγο πριν το τελικό σφύριγμα.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρακούσης,Κόλα(Μυλωνάς77′),Αργυρίου,Κωτσιόπουλος,Δημητρίου,