Μοιρασιά στον Εξαπλάτανο (φώτο και βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Μοιρασιά στον Εξαπλάτανο (φώτο και βίντεο)

Χωρίς νικητή τελείωσε το ντέρμπι της Αλμωπίας στον Εξαπλάτανο οπου η τοπική Δόξα και ο ΑΣ Πρόμαχοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Το παιχνίδι ήταν καλό και αμφίροπο με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο καί να παίρνουν το προβάδισμα στο 20’ με τον Παπαδόπουλο να γράφει το 1-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και αφού ισοφάρισαν στο 55’ με τον Ελευθεριάδη να σκοράρει σε λαθος εστία και να γράφει το 1-2. Η συνέχεια ήταν δραματική με τους φιλιξενούμενους να τα βάζουν με την τύχη τους αφου είχαν δυο δοκάρια. Διαιτητές Αργυρός (Πίλτσης-Τσαλγίνη).