Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην Αριδαία (video) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην Αριδαία (video)

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στην Αριδαία όπου Αλμωπός και ΑΠΕ Λαγκαδά αναδειχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 παρουσία 500 φίλων του ποδοσφαιρου. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και αμφίρροπο με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν καλύτερα και να προηγούνται σχετικά νωρίς μόλις στο 7′ με τον Ταχματζίδη να γράφει το 0-1 και σαν να μην έφτανε αυτό οι γηπεδούχοι που έψαχναν την ισοφάριση έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 35′ όταν αποβλήθηκε ο Κώστας Μούλας με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ. Παρόλα αυτά όμως ευτύχησε να φτάσει στην ισοφάριση ο Αλμωπός όταν στο 44′ ο Ζώης Χαρίσης με φοβερό τέρμα ισοφάρισε γράφοντας το 1-1.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν ανοιχτό οι δύο ομάδες κυνηγήσαν την νίκη υπήρχαν φάσεις εκατέρωθεν μπροστά στις δύο εστίες χωρίς όμως να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα με τον Κώστα Σαμαρόπουλο να κάνει το τάκλιν της ζωής του στις καθυστερήσεις παίρνοντας την μπουκιά από το στόμα του Κοντέων που βρέθηκε σε θέση για γκολ ενώ λίγο πριν την λήξη αποβλήθηκε και ο Ζανάκης της ΑΠΕΛ. . Ρεσιτάλ διαιτησίας από τους Τζουμαλάκη(Κωτούλα-Ζιγκερίδη)

ΑΛΜΩΠΟΣ: Καραγιαννίδης, ΚΙΟΥΛΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, Αναστασιάδης (66 ‘ Θόρια), Μούλας,ΧΑΡΙΣΗΣ(76′ Τσόλκας),Πετρίδης,ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Λ., Μεντής (87′ Πολύζος), Παπαγεωργίου, Ιορδανίδης (46’ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Γ.)

ΑΠΕΛ: Μαυρομιχάλης,Μουχάλης Τριανταφυλλίδης ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ Ντουτσαρίδης (66′ Παπαδόπουλος),Έππας, Ταχματζίδης, Κοντέων, Στεφανίδης (55′ Ζανάκης), Χιντασέλι (38′ λ.τ Αθανασιάδης)

EΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ