Με χαλαρούς ρυθμούς το Μαυροβούνι πήρε τη νίκη. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Με χαλαρούς ρυθμούς το Μαυροβούνι πήρε τη νίκη.

Σε ένα θεωρητικά εύκολο παιχνίδι η ομάδα του Μαυροβουνίου κέρδισε χωρίς να πατήσει γκάζι την αξιόμαχη νεανική ομώνυμη ομάδα του Εξαπλατάνου με σκορ 3-0. Από τις λιγοστές φορές που στο γήπεδο του Μαυροβουνίου παραβρέθηκαν ελάχιστοι φίλαθλοι που αψηφώντας το ψιλόβροχο και την χαμηλή θερμοκρασία παρακολούθησαν το παιχνίδι.Η κυριαρχία των γηπεδούχων ήταν ξεκάθαρη καθόλη την διάρκεια του αγώνα χωρίς καμιά αμφιβολία. Στον αντίποδα τα νεαρά παιδιά του Γιάννη Τσαμαρδού αγωνίστηκαν δυνατά και μάλιστα στα τελευταία λεπτά έχασαν και 2 ευκαιρίες με Αδραμανη και Λεμονάκη χωρίς όμως να καταφέρουν να παραβιάσουν τα δίχτυα του πορτιέρο Καμπαλή. Το σκορ του αγώνα άνοιξε ο Ρέτζια με ενα εκπληκτικά δυνατό  μακρινό σουτ από πλάγια θέση  γράφει το 1-0 . Στο 20΄ο Ρέις είχε χαμένη ευκαιρία όταν το σουτ  από καλή θέση πήγε μόλις άουτ από το κάθετο δοκάρι. Στο 30΄ μετά από ωραία σέντρα του Γιαουτζή ο Μάκης Καρυπίδης με κοντινό πλασέ ζευγαρώνει τα τέρματα της ομάδος του κάνοντας το 2-0. Στην επανάληψη οι ρυθμοί του αγώνα έπεσαν και ο αγωνιστικός  χώρος βάρυνε περισσότερο με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να παίζουν σε ρυθμό προπόνησης. Το τελικό 3-0 έγραψε μετά από ωραία σέντρα του Ζαχαριάδη(Πίκου) ο Μιχάλης Γκότσης με κοντινό πλασέ. Χωρίς προβλήματα η τριπλέτα των Καρατζά,Μανωλάκη Τσαλγίνη.
Χαρακτηριστικό του αγώνα η πρώτη συμμετοχή του Γιώργου Αποστολούδα μετά από τον τραυματισμό κια την επέμβαση που είχε κάνει στο πόδι.
ΔΟΞΑ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟΥ (Προδρομμίδης-Τσάτσης) Καμπαλής Καρυπίδης (80′ Αποστολούδας) Γιαουτζής(50′ Μπουρνάζης) Ζαχαριάδης Γάτσος Σιδέρης Ουζούνης Ρέτζια Ρεις Φανιάδης(60′ Νάτσης) Καπουσούζης  (75′ Γκότσης)
ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ (Τσαμαρδός Γιάννης) Δημητριάδης Ντόγκαρης Οξούζογλου(87′ Κιλικλής) Ηλιάδης Γιαννούλτσης Αδραμάνης Ελευθεριάδης( 76′ Τσικνίδης) Χότζιας Λεμονάκης Χαλκίδης (80′ Χαραμαλής)  Μποζίνης
Επιμέλεια: ΧΑΡΑ ΜΑΤΕΝΤΖΟΓΛΟΥ
(Κάντε Κλικ στην εικόνα για καλύτερη ανάλυση)