Με επιβλητική εμφάνιση η Δωροθέα πήρε τη νίκη (Φώτο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Με επιβλητική εμφάνιση η Δωροθέα πήρε τη νίκη (Φώτο)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 3-1

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα της Δωροθέας στον κυριακάτικο αγώνα που πήρε το τρίποντο της νίκης χωρίς να καταβάλει μεγάλη προσπάθεια απέναντι στον Αστέρα Νεοχωρίου που  έδειξε εμφανή σημάδια κούρασης σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που έδειξαν αποφασισμένοι για τη νίκη αφού η άνοδος είναι ο στόχος τους. Η ομάδα του Νεοχωρίου που στον πρώτο γύρο έκανε πολύ δυνατό ξεκίνημα δείχνοντας ότι θα είναι το φαβορί για την άνοδο στα τελευταία παιχνίδια όμως αντιμετωπίζει προβλήματα και αν θέλει να αλλάξει κατηγορία πρέπει σίγουρα να καταβάλλει μεγαλύτερη προσπάθεια αφού οι »γαμπροί » για την άνοδο στην Α’ κατηγορία είναι πλέον πολλοί.

Αρκετοί ήταν οι φίλαθλοι που παραβρέθηκαν στο παιχνίδι παρακολουθώντας όμως το παιχνίδι από τα αυτοκίνητα κυρίως αφού το δριμύ ψύχος και ο αέρας που φυσούσε δεν ήταν ο καλύτερος σύμμαχος.

Οι φιλοξενούμενοι παρόλο που προηγήθηκαν στο 15΄με πλασέ του Καραγιαννίδη να ανοίγει το σκορ 0-1 στην συνέχεια έδειξαν σημάδια κούρασης  με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι ενισχυμένοι πλέον από την περίοδο των μεταγραφών να ισοφαρίσουν στο 20′ με τον Γιάννη Τσάλμα  σε 1-1 και στο 36′ ο Σταματιάδης να βάζει μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ πετυχαίνοντας από κοντά το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην έναρξη του δευτέρου μέρους ο Σωτήρης Κόγιος  σφράγισε τη νίκη της ομάδος του γράφοντας το 3-1 τελικό σκορ του αγώνα.

Αποβλήθηκαν ο Τσάλμας(Δωροθέα) στο 77′ και ο Δερμεντζόγλου(Νεοχώρι) στο 90′.

Αυστηρός και προκλητικός ήταν ο διαιτητής της συνάντησης Καρατζάς.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ:(Μπογδάνης Γιώργος) Παρασκευάς Σταματιάδης Χ.(72′ Ιγνατίδης) Κουρουκαφόπουλος(82΄Παρτσανάκης) Μάρκου Παναγιωτίδης Kolkega(84′ Σουσούλας) Κόγιος Γ. Κόγιος Σ. Τσάλμας Αδέμης Τσαβδάρης (70 Μπουλγούρης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ:(Τσολερίδης Νίκος) Ερυθρόπουλος Ροδόπουλος (70′ Παρούτογλου) Αντωνιάδης Καρυπίδης( 50′ Δερμετζόγλου) Τσολερίδης (48′ Ταχυδρομίδης) Καραγιαννίδης Ματζερίδης Δερμετζόγλου Ταστεμίρογλου Λόγγος Πεφάνης (80′ Μουρατίδης)