Μεγάλη ανατροπή και πρόκριση η Νίκη Καλής … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Μεγάλη ανατροπή και πρόκριση η Νίκη Καλής …

Μεγάλη νίκη μέσα στα Εσώβαλτα για την Νίκη Καλής που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 τελικά έκανε την ανατροπή επικρατώντας με σκορ 3-2 του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους που πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίωρο με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν άμεσα και πριν τελειώσει το ημίχρονο να καταφέρνουν να φτάσουν στην ισοφάριση. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι σαφώς πιο έτοιμοι σαν ομάδα ήταν καλύτεροι και έφτασαν στην ολική ανατροπή παίρνοντας παράλληλα το εισιτήριο για τους οκτώ. Σκόραραν για τους γηπεδούχους οι Α.Μιχαηλίδης(15′) και Πάρδας(28′) ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Λιτοβολής(28) και Σίσκος (43′-80). Διαιτητές Χ.Δεμερτζής (Πίλτσης-Αδραμάνης)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .