Μίλησε η εμπειρία στα κρίσιμα – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α' ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Μίλησε η εμπειρία στα κρίσιμα

Παρουσία 100 φίλων του ποδοσφαίρου στο γήπεδο του Ριζαρίου, πραγματοποιήθηκε ο αγώνας μπαράζ για την σωτηρία στην Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία, ανάμεσα στον Άρη Υδραίας και τον Άρη Λιπαρού με τελικό νικητή την ομάδα του Λιπαρού με σκορ 0-2.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού πραγματοποιήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο ποδοσφαιριστή Χρήστο Δάλλα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έπαιζαν συντηρητικό ποδόσφαιρο, χωρίς καμία ιδιαίτερη φάση στα δύο καρέ με το σκορ να είναι στο ημίχρονο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Λιπαρού, μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να πετύχει δύο γρήγορα γκολ στο 53′ και στο 55′ με τους Χρήστο Μανδάλη και Μάριο Βαρδαρέντση, ο οποίος αφιέρωσε το γκολ συγκινημένος στον Χρήστο Δάλλα δείχνοντας τον ουρανό.

Στην συνέχεια τα ηνία του παιχνιδιού ανέλαβε ο Άρης Υδραίας, προσπάθησε να δημιουργήσει φάσεις στην αντίπαλη εστία, είχε και δοκάρι με τον Διονύση Ξανθό, όμως δεν κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και υποβιβάζεται στη Β’ Ερασιτεχνική Κατηγορία.

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι κ.κ Γιουματζίδης, Αρέστης, Αλατζάς.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΡΑΤΖΙΔΗΣ.