«Κόλλησε» στο μηδέν ο Μακεδονικός, σεφτέ για Καμπανιακό – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

«Κόλλησε» στο μηδέν ο Μακεδονικός, σεφτέ για Καμπανιακό

Εμβόλιμη ήταν η 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής με τον Μακεδονικό να μην καταφέρνει να κερδίσει τον Εδεσσαϊκό
Μπορεί να κράτησε ανέπαφη την εστία του εντός έδρας για 5ο συνεχόμενο αγώνα, όμως ο Μακεδονικός «κόλλησε» στο 0-0 με τον Εδεσσαϊκό παραμένοντας στην 4η θέση. Ηταν η πρώτη φορά που απώλεσε βαθμούς μετά την πρεμιέρα που έχασε από τον Αλμωπό, ενώ κράτησε το μηδέν για τρίτο σερί αγώνα ανεξαρτήτως έδρας.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές ευκαιρίες με τον Μακεδονικό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η πιο σημαντική ευκαιρία για τους «πράσινους» ήρθε στο 33ο λεπτό όταν ο Ποκόνγκ σέντρα και η κεφαλιά του Γαρύφαλου κατέληξε στο δοκάρι του Βόλτση.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Κιόρτσης έκανε μαρκάρισμα πάνω στον Ποκόνγκ, με την ομάδα του Βελιτζέλου να διαμαρτύρεται έντονα.

Η μοναδική καλή ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό ήταν στο 80ο λεπτό όταν ο Σκαθαρούδης έκανε διαγώνιο σουτ εντός περιοχής και η μπάλα πέρασε άουτ.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Βελιτζέλος): Γουμάγιας, Μπουλγκουρίδης, Παντεκίδης (56’ Ηλιόπουλος), Τουμανίδης, Παπατζίκος, Ζαφειρίδης (69’ Παπαποστόλου), Ποκόνγκ (76’ Στασινόπουλος), Γαρύφαλος, Διαμαντίδης (90’ Βόσδου), Τσουκάνης, Κανούλας.

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Σαπάνης): Βόλτσης, Ουζούνης, Κιόρτσης, Κούμπους, Χαραβιτίδης, Παπαγεωργίου, Καρακούτης (46’ Καράμπελας), Γολιδόπουλος (76’ Προύντσης), Ταουσάνης (88’ Κάρτζιος), Σκαθαρούδης, Τσουμάγκας (80’ Ιωσηφίδης).