Καταρτισμοί Κατηγοριών και Ομίλων στην ΕΠΣ Πέλλας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς
Connect with us

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Καταρτισμοί Κατηγοριών και Ομίλων στην ΕΠΣ Πέλλας

Λίγο πριν την κλήρωση των πρωταθλημάτων σε αλχημείες είναι αναγκασμένη να προχωρήσει η επιτροπή πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Πέλλας, όσον αφορά τον καταρτισμό των ομίλων σε κάθε Κατηγορία.

Κι αν βρέθηκε λύση για την Α1 όπου με την καταφατική απάντηση της Αναγέννησης Δωροθέας (παίρνει την θέση της Π. Νεολαίας Κρ. Βρύσης) συμπληρώθηκε χωρίς προβλήματα ο αριθμός των 12 ομάδων, δεν συμβαίνει το ίδιο στην Α’ Κατηγορία καθώς σύμφωνα με πληροφορίες, οι όμιλοι δεν αποκλείεται να έχουν από 11 ομάδες και από εκεί και πέρα ότι περισσέψει θα συμπληρώσει την Β’ Κατηγορία.

Μάλιστα για να συμπληρωθούν τα κενά στην Α’ Κατηγορία ανεβαίνουν από την Β’ Κατηγορία κάποιες επιλαχούσες ομάδες που συμμετείχαν στα περσινά play off.

Όσον αφορά μάλιστα την Β’ Κατηγορία γίνονται ακόμα και σήμερα προσπάθειες για να δηλώσουν συμμετοχή κάποια σωματεία, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει και κάτι, καθώς και να δηλώσουν συμμετοχή δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι θα κατέβουν να αγωνιστούν στο πρωτάθλημα.

Δείτε παρακάτω τις ομάδες σε κάθε Κατηγορία εκτός συγκλονιστικού απροόπτου φυσικά:

Α1 Κατηγορία
Μ. Αλέξανδρος Πέλλας
Εθνικός Γιαννιτσών
Νίκη Αξού
Ακρίτας Σωσάνδρας
ΑΣ Πρόμαχοι
Δόξα Μελισσίου
Άρης Νησίου
Δοξα Μανδάλου
Ορφέας Ριζαρίου
Ελπίδα Έδεσσας
Αναγέννηση Δωροθέας
Ολυμπιακός Γαλατάδων

Α’ Κατηγορία
ΠΑΣ Σκύδρα 2000
Μ. Αλέξανδρος Αρσενίου
Άρης Λιπαρού
Ηρακλής Αγ. Λουκά
Νίκη Καλής
Άρης Πρ. Ηλία
Μ. Αλέξανδρος Όρμας
ΠΑΟ Κερασιάς
Όλυμπος Αψάλου
Δόξα Μεγαπλατάνου
Μ. Αλέξανδρος Άρνισσας
Μ. Θύελλα Λυκοστόμου
Εθνικός Αριδαίας
Άρης Λουτρακίου
Άρης Αμπελειών
ΑΕΚ Καρυώτισσας
ΣΦ ΠΑΟΚ Πατριαρχείο Γιαννιτσών
ΠΑΟΚ Δαμιανού
Φίλιππος Γιαννιτσών
Φίλιππος Σταυροδρομίου
Άρης Αθύρων
Άγιαξ Πέλλας

Β’ Κατηγορία

Ελπίδες Προμάχων
ΦΕΣ Δόξα Μαυροβουνίου
ΠΑΟΚ Αραβησσού
Ηρακλής Γαρεφίου*
Δάφνη Παναγίτσας
Αστραπή Ζέρβης*
ΑΣ Σεβαστιανά 2018
Μακεδονικός Έδεσσας
Άρης Υδραίας*
ΠΑΟΚ Δυτικού
Άρης Παλαιφύτου
Απόλλων Ραχώνας
Απόλλων Καλυβίων
Ατρόμητος Λεπτοκαρυάς
Μ. Θύελλα Ριζοχωρίου
Αστέρας Νεοχωρίου*

*Αμφίβολη η συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα.

More in ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ