Καταιγίδα ο Εδεσσαικός, φτωχό το τελικό αποτέλεσμα. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Καταιγίδα ο Εδεσσαικός, φτωχό το τελικό αποτέλεσμα.

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Εδεσσαικός μέσα στην Έδεσσα έστω και με λίγο άγχος επικρατώντας με σκόρ 1-0 του Αγροτικού Αστέρα. Το παιχνίδι ήταν καλό είχε ρυθμό οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά πίεσαν τους φιλοξενούμενους δημίουργησαν πολλές επικύνδινες καταστάσεις, είχαν ευκαιρίες αλλά το γκόλ δεν ηρθε με το ημίχρονο να λήγει χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τους τριαινοφόρους να πιέζουν έντονα αλλά να μην βρίσκουν διαδρόμους με την άμυνα του Αστέρα να αντέχει. Τελικά η χρυσή αλλαγή του Ηλία Σαπάνη ο νεαρός 18χρονος άσος Δημήτρης Σφέτκος στο 80’ με κεφαλιά έβαλε …..φωτιά στο γήπεδο γράφοντας το 1-0 και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του. Διαιτητές Πολυχρονίου(Καστοριάς) Ευθυμιάδης-Στεφούλης(Γρεβενών) αρκετά καλοί.

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ: Βόλτσης, Ουζούνης, Κιόρτσης, Χαραβητίδης, Μωυσίδης, Παπαγεωργίου(90’ Προύντσης),Ντόγος (76’ Σφέτκος),Ταουσάνης89’ Πούπης), Καράκουτης,Τσουμάγκας, Καράμπελας (85’ Ιωσηφίδης).

ΑΓ.ΑΣΤΕΡΑΣ: Χατζηβασιλάκης, Ζώτος, Ζουλούμης, Χατζόγλου, Μήτογλου, Ντουνιάς, Καπρέτσος, Λάμπρου, Μαντζίρης, Αθανασιάδης (68’ Ατζαμιδάκης, Πιστόπουλος(46’ Ιωαννίδης)