«Καρδιοχτύπησε» στη Μηχανιώνα ο Ηρακλής, 1-2 την Καρδία – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

«Καρδιοχτύπησε» στη Μηχανιώνα ο Ηρακλής, 1-2 την Καρδία

Με πολύ δύσκολο τρόπο, ο Ηρακλής κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από τη Μηχανιώνα, κερδίζοντας με 1-2 την Καρδία, η οποία έχει να «φωνάζει» για το ακυρωθέν γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, λόγω επιθετικού φάουλ πάνω στον Γκιούδα.

Μόλις στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα, όταν σε αντεπίθεση τους, ο Βερναρδος έκανε το 0-1. Το 1-1 έγινε από τον Παντελή Αθανασίου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του αδερφού του, Αντώνη, στο 41′ ενώ η ανατροπή έγινε στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50′, με τον Ρόβα να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Παρότι από την Καρδία, αποβλήθηκε ο Βελισσάρης στο 88′, η ομάδα του Φώτη Αλεξίου προσπάθησε για να πετύχει την ισοφάριση, με το γκολ όμως των καθυστερήσεων να ακυρώνεται και τον Ηρακλή να παίρνει με περιπετειώδη τρόπο το «τρίποντο».

Μία νίκη όπου σε συνδυασμό με την ήττα του Παλαιοχωρίου, τον φέρνει στο -2 από την κορυφή του 2ου ομίλου, με τον «γηραίο» να μετράει πλέον τρεις ισάριθμες νίκες.

ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2
Σκόρερ: 12’ Βερνάρδος – 41’ Π. Αθανασίου, 50’ Ρόβας
Κόκκινη: 88’ Βελισσάρης
Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Κελεσίδης, Χριστοδούλου (Ημαθίας)

ΑΟ Καρδίας (Φώτης Αλεξίου – Πάνος Γουγουτσάς): Παναγιωτίδης, Τσατσαρώνης, Βασιλειάδης, Μπιμπισίδης, Πολύζας, Καρυδόπουλος (78’ Χότζα), Ξανθόπουλος, Βελισσάρης, Βερνάρδος (68’ Δαμουλάκης), Νικολόπουλος (78’ Μανιός), Δημητρακόπουλος (81′ Γιαννιώτης)

Ηρακλής (Σάκης Αναστασιάδης): Γιούδας, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης (81’ Κριτσιάνης), Καστριτσέας, Αθανασίου Α. (89’ Κρυστάλλης), Αθανασίου Π., Ρόβας (90+3′ Μούδιος), Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος, Υφαντίδης (70’ Στεφανής), Καραντασιάδης

Πηγή: epsm24.g