Καραδήμος λαμπρός την οδηγεί…. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Καραδήμος λαμπρός την οδηγεί….

Σπουδαίο διπλό στην Πέλλα πήρε η Δόξα Μανδάλου που αν και βρέθηκε πίσω στο σκόρ στο ημίχρονο,επικράτησε με σκόρ 2-1 του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου. Το παιχνίδι ήταν καλό οι δύο ομάδες δικαιολόγησαν την υψηλή βαθμολογική τους θέση και οι θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο έμειναν ικανοποιημένοι απο το θέαμα. Μοιρασμένο παιχνίδι σχεδόν σε όλη την διάρκεια του οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με την λήξη του ημιχρόνου με εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Μπουράκη όμως στην επανάληψη ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος ο Γιώργος Καραδήμος πήρε την κατάσταση στα χέρια του και με δυό τέρματα στο 64’ και στο 72’ έφερε τούμπα το μάτς και χάρισε την νίκη στους μαυραετούς της Δόξας Μανδάλου.