Καλύτερος ο Εθνικός, δίκαια οι τρείς βαθμοί στην συλλογή του… – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Καλύτερος ο Εθνικός, δίκαια οι τρείς βαθμοί στην συλλογή του…

Ανώτερος ο Εθνικός Γιαννιτσών επικράτησε δίκαια του Μέγα Αλέξανδρου Πέλλας με το φτωχό μεν, πολύτιμο δε, σκορ 2-1 και συνεχίζει την ανοδική του πορεία. Το παιχνίδι ηταν καλό οι γηπεδούχοι ηταν καλύτεροι ισως να τους βοήθησε και το γρήγορο τέρμα του Μιχάλη Κηλίκη στο 5′ και ουσιαστικά κλείδωσαν την νίκη τους με την λήξη του ημιχρόνου όταν ο Γιώργος Καμπάνης στο 44′ εγραψε το 2-0.
Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό με τους γηπεδούχους να ελέγχουν τον ρυθμό και τους φιλοξενούμενους να μην είναι σε καλή μέρα παρότι μείωσαν στο 80′ με τον Μπάμπη Στάγκο δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω γνωρίζοντας την ήττα. Διαιτητές Ατζαμιδάκης( Τριανταφυλλιδης-Αποστολούδας).
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ