Καθάρισε στο πρώτο ημίχρονο… – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Καθάρισε στο πρώτο ημίχρονο…

Ανώτερος ο Άρης Νησίου πέρασε νικηφόρα από την Βεγορίτιδα επικρατώντας με σκορ 2-0 του ΜΑ Άρνισσας και διατήρησε ακέραιες τις ελπίδες του για πρόκριση στους δεκαέξι του κυπέλλου. Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους και κλείδωσαν την νίκη από το πρώτο μέρος με τα τέρματα των Αλεξανδρίδη στο 27′ και Χατζηανδρέου με πέναλτι στο 45′.

Στην επανάληψη οι νικητές δεν κινδύνεψαν ιδιαίτερα παρά τις απέλπιδες προσπάθειες των γηπεδούχων και πανηγύρισαν την πρώτη τους επίσημη φετινή νίκη ενω η ομάδα της Βεγορίτιδας που οπως ολα δείχνουν θα αγωνιστεί στην Α’ Κατηγορία με λιγες μέρες προετοιμασίας στάθηκε καλά παρα την ηττα της. Διαιτητές Σιδηρόπουλος (Ζγούρος-Βλαδίκας)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ