ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Εύκολη νίκη στην πρεμιέρα ο Εθνικός Γιαννιτσών (Φώτο – Βίντεο)

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν για τον 6ο όμιλο του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας, ο Εθνικός Γιαννιτσών ήταν καταιγιστικός και κέρδισε εύκολα την Ποντιακή Νεολαία Κρ. Βρύσης με σκορ 7-0.

Η ομάδα της Ν. Τραπεζούντας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην νεανική ομάδα της Κρ. Βρύσης, σκορπώντας ενθουσιασμό στους φίλους της ομάδας, δείχνοντας ότι θα είναι από τους πρωταγωνιστές στο επερχόμενο πρωτάθλημα της Α1.

Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο στο παιχνίδι δείχνοντας όμως και πάλι κάποια από τα καλά στοιχεία που έχουν σαν ομάδα, με την διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων καθώς τις χωρίζει μία ολόκληρη κατηγορία να είναι αισθητή.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν στο 25ο λεπτό ο Λούτσης με πολύ όμορφο πλασέ, για να έρθει στο 40′ ο Νάτσης να γράψεις το 2-0 πλασάροντας σε τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55′ ο Λούτσης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, γράφοντας το 3-0, για να έρθουν αρχικά ο Χατζηστεφάνου στο 58′ και ο νεοεισελθών Ζαμίδης στο 61′ να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Το 6-0 έγραψε και πάλι ο Νάτσης στο 72ο λεπτό και το τελικό 7-0 να διαμορφώνει ο Ζαφειρίου στο 90ο λεπτό.

Διαιτητές: Βαμβακάς-Κολλιός, Κουκούλης Σ.

Συνθέσεις:

Εθνικός Γιαννιτσών (Φώτης Μητσάκης): Στόιτσης, Τσάλμας, Κούμπους, Ζαφειρίου Δ., Σωτηριάδης (59′ Ζαμίδης), Λούτσης (70′ Παπαδόπουλος), Χατζηστεφάνου (62′ Ζαφειρίου Ε.), Νάτσης, Σιδέρης, Γκουγκουλούδης (65′ Βασιλειάδης), Γρηγοριάδης.

Ποντική Νεολαία Κρ. Βρύσης (Δημήτρης Βοτάρης): Νάτσας, Ελευθερίου Γ. (75′ Καλαθάς), Μπούσος, Δεληγιαννίδης, Παπαναστάσης, Ξανθόπουλος, Παπαχρήστου, Ελέζι, Ελευθερίου Χ., Ελευθεριάδης, Τζήμας (80′ Κοκκινίδης).

Βίντεο (Το 2ο γκολ δεν βιντεοσκοπήθηκε λόγο της βροχής που υπήρχε εκείνη την ώρα στο γήπεδο):

Επιμέλεια: Κυριάκος Παπαντωνίου