Επανήλθε δριμύτερη στις νίκες … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Επανήλθε δριμύτερη στις νίκες …

Επανήλθε στις νίκες και μάλιστα με το εμφατικό 4-0 η Ελπίδα Έδεσσας καθώς ο Εθνικός Αριδαίας παρότι πάλεψε γενναία δεν απέφυγε την βαριά ήττα στο τέλος. Το παιχνίδι ήταν καλό είχε ρυθμό και ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο όμως δεν ήταν το ίδιο στην επανάληψη όπου οι γηπεδούχοι ήταν το αφεντικό της αναμέτρησης και έφτασε στην μεγάλη νίκη με τους φιλοξενούμενους να καταρρέουν στο τέλος και να γνωρίζουν την ήττα με το βαρύ αυτό σκορ.

Σκόρερ των νικητών ήταν οι Χρήστος Στανίσης(60′), Μιχάλης Φουδούλης (80′-89′) και Νίκος Τσάτσε (90′). Διαιτητές Μπουρλούσκι ( Δεμερτζής Ν. – Τριανταφυλλίδης).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ