Επίδειξη δύναμης στις Αμπελειές η Δόξα Μαυροβουνίου, εύκολα την πρόκριση…. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Επίδειξη δύναμης στις Αμπελειές η Δόξα Μαυροβουνίου, εύκολα την πρόκριση….

Ευκολότερα απ ότι περίμενε πήρε την πρόκριση η Δόξα Μαυροβουνίου που πέρασε εύκολα από τις Αμπελειές επικρατώντας με σκορ 3-1 του τοπικού Άρη. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ανοιχτά όλα όμως κρίθηκαν νωρίς με το γρήγορο τέρμα των φιλοξενούμενων που προηγήθηκαν στο 13′ με τον Μιχάλη Γκότση να γράφει το 0-1. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς όμως να μπορούν να απειλήσουν ιδιαίτερα ,καθώς οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και μάλιστα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ζευγάρωσαν τα τέρματα τους με τον Σπύρο Φανιάδη στο 42′ να γράφει το 0-2. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι σκόραραν εκ νέου με τον νεοαποκτηθέντα Στέλιο Ρέντζια στο 48′ να γράφει το 0-3 και να ανοίγει λογαριασμό στην νέα του ομάδα. Από εκεί και μετά το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους γηπεδούχους να μειώνουν με τον Μανώλη Σιδώρη στο 72′ σε 1-3 και να αποχαιρετούν τον θεσμό του κυπέλλου. Διαιτητές Τρυψιάνης (Μίσκος – Τσαλκάνης).