Εξάρα ο Άρης Νησίου στον Μεγαπλάτανο – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Εξάρα ο Άρης Νησίου στον Μεγαπλάτανο

Αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο ο Άρης Νησίου πήρε το διπλό στον Μεγαπλάτανο επικρατώντας τελικά με σκορ 6-0 της τοπικής Δόξας. Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον μονο στο πρώτο μέρος όταν και οι γηπεδούχοι πρόβαλαν σθεναρή αντίσταση, ωστόσο τα δυο απανωτά τέρματα του Παπουλίδη(43’-44’) στην λήξη του ημιχρόνου έδωσαν αλλον αέρα στους φιλοξενούμενους που στο δεύτερο μέρος ήταν κυρίαρχοι του αγώνα και σκόραραν άλλες τέσσερις φορές με τους Ιωσηφίδη (59’), Ταρπάνη (67’-72’) και Τσεγάνη (84’) για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους που τους κράτησε ζωντανούς στο κυνήγι των προνομιούχων θέσεων.
Διαιτητές Κουκούλης Σ. (Σταμανίκη – Παροτσίδης).