Ελπίδα από άλλον πλανήτη … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Ελπίδα από άλλον πλανήτη …

Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε η Ελπίδα Έδεσσας που επικράτησε με σκορ 6-0 του Άρη Υδραίας σε ένα παιχνίδι που αποτέλεσε επιθετικό μονόλογο για την ομάδα του Πέτρου Πεχλιβάνη. Οι Εδεσσαίοι ήταν πολύ καλοί μεσοεπιθετικά από τα πρώτα λεπτά πίεσαν έντονα είχαν ευκαιρίες ωστόσο το σκορ ήταν ρευστό στο πρώτο μέρος με τους φιλοξενούμενους να στέκονται καλά αλλά να είναι ακίνδυνοι επιθετικά. Στην επανάληψη ένα μαγικό εικοσάλεπτο της Ελπίδας έφερε τέλος στο ματς με τους Υδραιώτες να παραδίνονται οριστικά μη έχοντας λύσεις στις κατά κύματα επιθέσεις των γηπεδούχων. Σκόραραν οι Τσάτσος(31′-52′ πεν), Σουσάρι (47′),Τουρμάνης(57′),Απάζογλου (61′), Ροδοβίτης (67′). Διαιτητές Δαργινίδης(Σαμαράς-Μητώνας).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .