Δώσε….γκολ στο λαό! Δείτε στιγμιότυπα από 30 παιχνίδια της 12ης, 14ης και 18ης αγωνιστικής στη Γ Εθνική! (vids) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Δώσε….γκολ στο λαό! Δείτε στιγμιότυπα από 30 παιχνίδια της 12ης, 14ης και 18ης αγωνιστικής στη Γ Εθνική! (vids)

Άλλη μια Νίκη ο ΦΟΥΦΑΣ !

Άλλη μια Νίκη ο ΦΟΥΦΑΣ ! Πολύ πιο εύκολα από οτι λέει το σκορ ο Μακεδονικός κέρδισε τον Σκουφά, σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι είχαν μια μόνο τελική στο τέρμα και αυτήν την έκαναν γκολ. Ο ΦΟΥΦΑΣ για ακόμη μια φορά ήταν ανώτερος προηγήθηκε νωρίς μόλις στο 2’ λεπτό με το γκολ του Σιδηρόπουλου μετά από το ριμπάουντ στο σουτ του Τσικόπουλου. Στο 39’ ο Ματούλας ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα και ο ΦΟΥΦΑΣ κέρδισε το πρώτο! του πέναλτι στο πρωτάθλημα. Στο ίδιο λεπτό ο Τοπάλης ευστόχησε και έγραψε το 2-0. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν μετά από στημένο με κεφαλιά 2-1*. Για ακόμη μια φορά στο δεύτερο μέρος ο ΦΟΥΦΑΣ ήταν καταιγιστικός έκανε πολλές ευκαιρίες, αλλά ο Β επόπτης γραμμών Τσόγκας, ήταν σε πολύ κακή μέρα σταματώντας κακώς πολλές επιθέσεις του Μακεδονικού και στο 65' λεπτό ακύρωσε το καθαρό γκολ που πέτυχε ο Χάιτας. Χωρίς το μεγάλο λάθος η διαιτησία του Μπαΐλη (Πρέβεζας) που δεν τα πήγε τόσο καλά στον πειθαρχικό έλεγχο των ομάδων.Μακεδονικός Φούφας: Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Κοπατσάρης , Τακίδης, Πιρίτζαους, Καλογιαννίδης (71ο Φωτιάδης), Τσικόπουλος, Ασλαμπάλογλου, Γκελοσάνι (49’ Χάιτας), Ματούλας (72’ Τσώτσος), Τοπάλης (90’ Δούφας). Σκουφάς Κομποτίου: Παπαχρήστου, Καλπακούλας, Τάσσος, Παπαγιάννης, Πέτσας, Θεοδωρής (83’ Κακιώνης), Παππάς, Ασπροποτανίτης, Πάρρας (90’ Μαλαμής), Μαρκάκης (57’ Σταμούλης), Μπάρας. * Λόγω τεχνικού προβλήματος στο βίντεο δεν υπάρχει το γκολ του Σκουφά Κομποτίου .Γραφείο Τύπου Μακεδονικού Φούφα

Δημοσιεύτηκε από Μακεδονικός Φούφας – Makedonikos Foufas στις Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018

ΟΦΙεράπετρας – Ηρόδοτος 1-1

Ο ΟΦ Ιεράπετρας κατάφερε να πάρει προβάδισμα με τον νέο του μεταγραφικό απόκτημα, Βαγγέλη Μπιταξή, στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το παιχνίδι στα ίσια έφερε ο Ετόφ με προβολή στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.