Δύσκολο τρίποντο για τον Δικέφαλο – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Δύσκολο τρίποντο για τον Δικέφαλο

Αν και τα χρειάστηκε στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Δαμιανού τελικά πήρε την πολυπόθητη νίκη επί του Άρη Λιπαρού με σκορ 2-1 και επανήλθε στις επιτυχίες. Το παιχνίδι είχε δυο όψεις με τους γηπεδούχους καλύτερους στο πρώτο μέρος και τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στην επανάληψη και να απειλούν με ισοφάριση χωρίς βέβαια να τα καταφέρουν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27’ με τον Αντώνη Δημτσούδη να γράφει το 1-0 και πριν καλά καλά καταλάβουν τι έγινε οι φιλοξενούμενοι δέχθηκαν κι άλλο τέρμα και πάλι από τον Δημτσούδη που στο 29’ έγραψε το 2-0. Στο 55’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Χρήστος Παλάνης μείωσε γράφοντας το 2-1 που ήταν και τελικό σκορ.

Διαιτητές: Παναγιωτίδης (Σηπακης-Κουκούλης Δ.).