Connect with us

ΓΕΝΙΚΑ

Αγωνιστική δράση στους γειτονικούς Νομούς

Δείτε την αγωνιστική δράση στους όμορους Νομούς, αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων, σε κάθε Ένωση παρακάτω:

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Α1 Κατηγορία
Αναβολή

Βαθμολογία
Εθνικός Σοχού  52
ΠΑΟ Κουφαλίων  49
Ηρακλής Αμπελοκήπων 46
ΑΕ Ευόσμου 46
Καμπανιακός 45
Ολυμπιακός Κυμίνων 43
Ιάσων Αυγής 40
Παύλος Μελάς 37
Ομόνοια Σίνδου 34
Φοίνικας Πολίχνης 31
ΑΟ Καρδίας 31
ΠΑΟΝΕ  30
Ποσειδώνας Καλαμαριάς  30
ΠΑΟ Ξυλούπολης 25
Αναγέννηση Χαλκηδόνας  22
Ιωνικός  16
ΑΠΕΛ 3

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
Α1 Κατηγορία
ΑΕ Πολυκάστρου – ΠάΙκό Γουμένισσας 3-0
Κεραυνός Ποντοηράκλειας – Αστέρας Μεγ.Βρύσης 0-4
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-2
Ηρακλής Αργυρούπολης – Δόξα Καμπάνη 0-5
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 1-0
Ρεπό Απόλλων Ευρωπού

Βαθμολογία
Αναγέννηση Πλαγιάς 42
Αστέρας Μ.Βρύσης 39
ΑΕ Πολυκάστρου 39
ΠΑΟΚ Κρηστώνης 38
Απόλλων Ευρωπού 33
Πάικο Γουμένισσας 21
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 19
Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 19
Δόξα Καμπάνη 19
Κεραυνός Ποντοηράκλειας 10
Ηρακλής Αργυρούπολης 8

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Α’ Κατηγορία
Ελλάς Α.Καλλινίκης – Μ.Αλέξανδρος Περάσματος 2-1
Ακρίτας Αχλάδας – Ερμής Αμυνταίου 1-3
Θύελλα Φιλώτα – Μελιτεύς Μελίτης 0-2

Κυριακή, 15.00
Άρης Λόφων – Μ.Αλέξανδρος Φλώρινας 1-1
Μακεδονικός Αγ.Παντελεήμονα – Αίας Αμμοχωρίου 0-3 α.α
Ρεπό Ιτέα Ιτέας

Βαθμολογία
Ερμής Αμυνταίου 38
Ελλάς Α.Καλλινίκης 32
Ιτιά Ιτιάς 29
Μελιτέας Μελίτης 28
Θύελλα Φιλώτα 25
Μ.Αλέξανδρος Περάσματος 25
Ακρίτας Αχλάδας 20
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Παντελεήμονα 18
Αίας Αμμοχωρίου 19
Μ.Αλέξανδρος Φλώρινας 19
Άρης Λόφων 13

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
Σάββατο 29/2/20
Α’ Κατηγορία
Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας 0-2
Αγ.Αστέρας Πλατέος – Ένωση Απ.Παύλου 1-0
ΑΕΠ Βέροιας – Αχιλλέας Νάουσας 0-2
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΓΑΣ Κοπανού 0-0
Αστέρας Τριποτάμου – Ομυμπιακός Νάουσας 1-0
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας – Φίλιππος Μελίκης 4-1
ΦΑΣ Νάουσα – ΠΑΟ Κουλούρας 5-0
Θύελλα Σταυρού – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-2

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 72
ΦΑΣ Νάουσα 67
ΓΑΣ Ροδοχωρίου 59
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας 58
Αγ.Αστέρας Πλατέος 53
Αχιλλέας Νάουσας 38
ΓΑΣ Κοπανού 36
Ενωση Απ.Παύλου 35
Φίλιππος Μελίκης 35
ΑΕ Χαρίεσσας 34
Θύελλα Σταυρού 25
Άρης Παλαιοχωρίου 25
ΠΑΟ Κουλούρας 21
Αστέρας Τριποτάμου 21
ΑΕΠ Βέροιας 6
Ολυμπιακός Νάουσας 5

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Α1 Κατηγορια
Play Off
Νίκη Πολυγύρου – Όλυνθος Ολύνθου 2-0
Π.Ο. Μουδανιών – Τορωναίος Αφύτου 0-0
Αετός Βαρβάρας – Ανθεμούς Γαλάτιστας 2-1

Βαθμολογία
Αετός Βαρβάρας 6
Νίκη Πολυγύρου 5
Όλυνθος Ολύνθου 4
Τορωναίος Αφύτου 4
ΠΟ Ν.Μουδανιών 3
Ανθεμούς Γαλάτιστας 1

Play Out
Α.Ο. Χανιώτης – Θύελλα Κρήνης 0-0
Α.Ο. Σάρτης – Ηρακλής Ν. Φώκαιας 2-1
Τα Μ.Κ. Στρατωνίου – Άρης Κασσανδρείας 0-1

Βαθμολογία
Ηρακλής Ν. Φώκαιας 13
ΑΟ Σάρτης 13
Θύελλα Κρήνης 11
ΑΟ Χανιώτης 9
Άρης Κασσανδρείας 3
Τα ΜΚ Στρατωνίου 2

Κάντε κλικ για να σχολιάσετε

Απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Spot Team

Περισσότερα Άρθρα ΓΕΝΙΚΑ

error: Content is protected !!