Δοξάστηκε στο Λυκόστομο, διπλό με ανατροπή – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Δοξάστηκε στο Λυκόστομο, διπλό με ανατροπή

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο Λυκόστομο όπου η Δόξα Μεγαπλατάνου δείχνοντας χαρακτήρα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στις αρχές της επανάληψης κατάφερε να φύγει νικήτρια επικρατώντας με σκορ 2-1 της τοπικής Μαύρης Θύελλας.  Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη με το πρώτο μέρος να είναι ισορροπημένο χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι νωρίς νωρίς κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 52′ με τον Σίμο Δίου να γράφει το 1-0. Από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν κατακόρυφα πίεσαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Γιάννη Τζίγκα στο 69′ να γράφει το 1-1. Λίγο αργότερα οι Μαυραετοί ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Γιώργο Παρτσάνακη στο 74′ να παγώνει κι άλλο τους γηπεδούχους γράφοντας το 1-2 για την Δόξα που χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα κατέκτησε την νίκη. Διαιτητές Κατεριάδης ( Καρατζάς – Μιχάλογλου).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .