Δοξάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο (Φώτο και Βίντεο) – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Δοξάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο (Φώτο και Βίντεο)

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο Μάνδαλο όπου η τοπική Δόξα αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο, τελικά κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της πρωτοπόρου Δόξας  Μελισσίου με σκορ 2-1. Πολύ καλό και ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο μέρος με τους φιλοξενούμενους πάντως να καταφέρνουν το προβάδισμα ακριβώς με λήξη του ημιχρόνου με αυτογκόλ του Σάκη Τόπκα στο 45’ παγώνοντας το γήπεδο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και σχετικά γρήγορα έφθασαν στην ισοφάριση στο 49’ με τον Φώτη Τσιλογλανίδη, κάτι που τους έδωσε άλλη ψυχολογία για να κυνηγήσουν την νίκη κάτι που τελικά κατάφεραν να πετύχουν με τον Πόλυ Κουτρούμπαλο στο 77’ μέσα σε έξαλλα πανηγύρια. Μέχρι την λήξη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για την ισοφάριση απεγνωσμένα χωρίς όμως αποτέλεσμα με την νίκη να καταλήγει δίκαια στους γηπεδούχους.

Διαιτητές: Μαυρίδης (Πίλτσης-Τετραγώνης)

(Κάντε κλικ στην εικόνα για καλύτερη ανάλυση)