Δοξάστηκε λίγο πρίν το φινάλε, στο ντέρμπι της Καρατζόβας – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Δοξάστηκε λίγο πρίν το φινάλε, στο ντέρμπι της Καρατζόβας

Αμφίρροπο παιχνίδι έγινε στον Εξαπλάτανο όπου η τοπική Δόξα του Γιάννη Τσαμαρδού ανήμερα της ονομαστικής του εορτής επικράτησε με σκορ 1-0 του Ακρίτα Σωσάνδρας .

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά και κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τους γηπεδούχους πάντως να είναι έστω και ελαφρώς καλύτεροι. Οι φιλοξενούμενου μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο 20λεπτο, δημιούργησαν κάποιες προϋποθέσεις στα αντίπαλα καρέ χωρίς ομως κάτι αξιόλογο και σιγά σιγά οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι χάνοντας μια σημαντική ευκαιρία με την λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι φάνηκαν ποιο ορεξάτοι, προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο και δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες,όμως βρήκαν μπροστά τους τον νεαρό γκολκήπερ Στέφανο Τουρμπέση που σε δυό-τρείς φάσεις κράτησε ανέπαφη την εστία του και εκεί που όλα έδειχναν ότι πάμε για την ισοπαλία ήρθε το 88’ με τον Ηλία Κοντακτσή να γράφει το 1-0 με κοντινό σουτ μέσα σε κοντράστ συναισθημάτων με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν και τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.

Διαιτητές : Γιάγκος ( Κουπαράνη-Αποστολούδας)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ