Διπλό στους Προμάχους και μόνη πρώτη η Δόξα Μαυροβουνίου – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Διπλό στους Προμάχους και μόνη πρώτη η Δόξα Μαυροβουνίου

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Δόξα Μαυροβουνίου στη  δύσκολη έδρα των Προμάχων με σκορ 2-1 επί του τοπικού  ΑΣ και είναι πλέον μόνη της στην κορυφή της βαθμολογίας.  Το παιχνίδι ηταν πολύ καλό είχε πολλές  φάσεις κυρίως απο τους φιλοξενουμενους ειδικά στο πρώτο ημίχρονο  ενω στην επανάληψη υπήρχε ισορροπία καθώς και οι γηπεδούχοι ηταν καλοί και ιδιαίτερα αξιομαχοι. Νωρίς άνοιξε το σκορ μόλις στο 2′ οταν ο Μάκης  Καρυπίδης βγήκε μόνος του με τον τερματοφύλακα και με κοντινό σουτ έγραψε το 0-1 για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι στο 30′ όταν ο κ. Δεμερτζής  υπέδειξε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων που αμφισβητήθηκε έντονα απο τους φιλοξενουμενους που μάλλον είχαν δίκιο, και ο Χρήστος Μίτσκας που το εκτέλεσε έγραψε το 1-1.Με τη  σέντρα ο Ευθύμης Μπουρνάζης έβαλε μπροστά στο σκορ τους Μαυραετούς γράφοντας το τελικό 1-2. Διαιτητές Δεμερτζής Χ(Δέλλιος-Αδραμάνης) πολύ καλοί ελέγχονται μόνο για  την φάση του πέναλτι.

EΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ