Διπλό με ανατροπή στον Λαγκαδά ο Αλμωπός – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Διπλό με ανατροπή στον Λαγκαδά ο Αλμωπός

Ένας σπουδαίος Αλμωπός έφυγε με το διπλό στις αποσκευές του από τον Λαγκαδά επικρατώντας με σκόρ 2-1 της τοπικής ΑΠΕΛ. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά έδειχναν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο μέχρι το 20’ στην συνέχεια ισορρόπησαν οι γηπεδούχοι και κατάφεραν να προηγηθούν στην πρώτη τους ευκαιρία με τον Νίκο Νικολάρα να γράφει το 1-0.Η συνέχεια ανήκε στον Αλμωπό που πίεσε για την ισοφάριση χωρίς όμως αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φουριόζοι και έφτασαν στην ισοφάριση νωρίς καθώς στο 48’ ο νεοαποκτηθείς Γιώργος Κάρτζιος στο ντεμπούτο του εγραψε το 1-1. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για τον Αλμωπό που πίεσε έψαξε το γκόλ της νίκης και το πέτυχε τελικά στο 78’ με τον Αγαθοκλής Πολύζο να γράφει το 1-2 παγώνοντας τους γηπεδούχους που στο υπόλοιπο διάστημα έψαξαν την ισοφάριση με ανορθόδοξο τρόπο χωρίς να τα καταφέρουν με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν μια πέρα για πέρα δίκαιη νίκη. Διαιτητές Τρακαλιάνης (Καμπούρης-Αναστασιάδης) Σερρών άριστοι.

ΑΠΕΛ: Φαρμάκης, ΜΟΥΧΑΛΗΣ, Χιντασέλι, Στούμπος, ΜΠΑΡΜΠΑΣ, Κοντέων, ΝΙΚΟΛΑΡΑ, Κατσαρός( 77’ Στεφανίδης), Τσέτσος (69’ Αθανασιάδης), ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ, Ζαννάκης(87’Νιάνιος).

ΑΛΜΩΠΟΣ:Μένιος,ΚΙΟΥΛΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ, Σαμαρόπουλος, Πετρόφ, ΠΟΛΥΖΟΣ, Ελευθεριάδης Γ., ΚΑΡΤΖΙΟΣ (89’ Μούλας), Πετρίδης (84’ Στογιαννίδης), Ούγκο (69’ Μεντής), Ελευθεριάδης Λ.(90’ Τσόλκας)