Διπλό με ανατροπή ο Φίλιππος Γιαννιτσών … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Διπλό με ανατροπή ο Φίλιππος Γιαννιτσών …

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Φίλιππος Γιαννιτσών πέρασε με διπλό από το Δροσερό επικρατώντας με σκορ 3-1 του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου. Το παιχνίδι ήταν καλό οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και ήταν καλύτεροι στην αρχή παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο 23′ με τον Σιδηρόπουλο. Από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι ξύπνησαν και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς πριν βγει το ημίχρονο με τους Δεσποτόπουλο στο 36′ και Ζαφειρίου στο 43′ με το σκορ να πηγαίνει στο 1-2. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως το τέρμα των φιλοξενούμενων στο 75′ με τον Πελτέκη ήταν το τελειωτικό χτύπημα με την νίκη να χαμογελά στους φιλοξενούμενους. Διαιτητές Κουκούλης Σ.(Μίσκος- Παρούτογλου)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .