Διπλό ….Κάτσε καλά, στα Άθυρα – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Διπλό ….Κάτσε καλά, στα Άθυρα

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε η αναμέτρηση στα Άθυρα όπου ο Φίλιππος Σταυροδρομίου πήρε σπουδαία νίκη επικρατώντας με σκορ 1-0 του τοπικού Άρη και εξακολουθεί να βρίσκεται στην δεύτερη θέση. Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από αντίξοες συνθήκες ήταν ισοροπημένο σε γενικές γραμμές οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα λίγο πριν βγεί το ημίχρονο όταν ο Κάτσε στο 40’ εγραψε το 0-1 και στην επανάληψη παρότι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν για την ισοφάριση δεν τα κατάφεραν, καθώς η πολύ καλή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων δεν επέτρεψε κάτι τέτοιο.
Διαιτητές Τρυψιάνης (Μισκος-Καραγιάννης).