Διπλό η Άρνισσα στην έδρα του Εθνικού – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Διπλό η Άρνισσα στην έδρα του Εθνικού

Διπλό με σκορ 1-3 απέσπασε ο Μέγας Αλέξανδρος Άρνισσας στην έδρα του Εθνικού Αριδαίας, στο τραγικό βάση κατάστασης γηπέδου της Πιπεριάς όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και από τις παρακάτω φωτογραφίες.

Η ομάδα της Άρνισσας κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 42′ και 43’με τους Κωστίδη και Θεοδώρου αντίστοιχα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κωστίδης στο 51′ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 0-3 ρίχνοντας οριστική ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες των γηπεδούχων.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Αριδαίας, ήταν να μειώσει με πέναλτι του νεαρού Γεωργιάδη στο 83′.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ: Βασιλειάδης με βοηθούς τους Τυριακίδου και Κουκούλη Δ.