Δια πυρός και σιδήρου το διπλό ή Ποντιακή Νεολαία … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Δια πυρός και σιδήρου το διπλό ή Ποντιακή Νεολαία …

Με το διπλό απέδρασε από το Δαμιανό η Ποντιακή Νεολαία που επικράτησε με σκορ 2-1 του τοπικού ΠΑΟΚ μετά από αμφίρροπο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο έδειξαν πιο ομάδα χωρίς όμως να το εκμεταλλευτούν στο έπακρο με το σκορ να είναι ισόπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα νωρίς, στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν έντονα για την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρουν και έτσι η ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη πανηγύρισε το σπουδαίο τρίποντο. Σκόραραν για τους νικητές οι Γιώργος Γάτσος (9′) και Γρηγόρης Σωτηριάδης αυτογκόλ(62′) ενώ για τους ηττημένους ο Άκης Παπαδόπουλος (36′) . Διαιτητές Βαμβακάς ( Καραγιάνης-Κεσίσογλου Κ.)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .