Δεύτερη σερί νίκη με το ίδιο σκορ ο Άρης Παλαιφύτου, αυτή την φορά με ανατροπή … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 2ος όμιλος

Δεύτερη σερί νίκη με το ίδιο σκορ ο Άρης Παλαιφύτου, αυτή την φορά με ανατροπή …

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο Παλαίφυτο όπου ο τοπικός Άρης επικράτησε του Ολυμπιακού Γαλατάδων με σκορ 2-1 παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο. Το παιχνίδι ήταν καλό και αρκετά ενδιαφέρον με τους φιλοξενούμενους καλύτερους στο πρώτο ημίχρονο κάτι που τους έφερε και μπροστά στο σκορ όμως στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά να είναι καλύτεροι και να φέρνουν τούμπα το παιχνίδι με δύο απανωτά τέρματα ενώ προς το τέλος χρειάστηκε η συμβολή του γκολκίπερ τους Κυριάκου Προύμα για την διατήρηση του υπέρ τους σκορ ,καθώς απέκρουσε το πέναλτι του Γιώργου Σταυρίδη στο 80′ και κράτησε την νίκη παρά τις απέλπιδες προσπάθειες των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση. Σκόρερ των νικητών ήταν οι Χατζίδης(55′) και Ματεντζόγλου(61′) ενώ των ηττημένων ο Αντωνίου (37′). Αποβολή Σνάλα (80′) των γηπεδούχων. Διαιτητές Μαυρίδης (Χατζηλιόντας-Μιχαηλίδης).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .