ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών – Απόλλων Καλυβίων 2-0 – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών – Απόλλων Καλυβίων 2-0

Με πολλές αλλαγές, σε σχέση με το παιχνίδι πρωταθλήματος, παρέταξε τον Α.Σ. Αναγέννηση Γιαννιτσών ο Τίμος Καβακάς δίνοντας παράλληλα συμμετοχή και στα τελευταία αποκτήματα της ομάδας.

H ομάδα των Γιαννιτσών χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση είχε την κατοχή και πέτυχε δύο όμορφα τέρματα με τα μακρινά σουτ του Τόσιου στο 20ο λεπτό και του Χατζή στο 54ο λεπτό να καταλήγουν στα αντίπαλα δίχτυα.

Η φάση που χαρακτήρισε τον αγώνα έγινε στο 35ο λεπτό, όταν ο Γιαλαμούδης υπέστη ένα σκληρό μαρκάρισμα με τον διαιτητή να αποβάλλει τον παίκτη της Αναγέννησης για την αντίδραση του.

Ο Τίμος Καβακάς χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Καραογλανίδη, Τόσιος, Γιαλαμούδη, Ζήση, Μπαμπαλή, Χατζηλιάδη, Κωστάκη, Συμεωνίδη (11′ Σαλονικίδη Ι.), Χατζή, Ταουσιάνη και Κώστα.

Πηγή: anagennisigiannitson.gr