ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Έφυγε με το διπλό από την Καρυώτισσα, η Δόξα Μελισσίου (Φώτο)

Σε παιχνίδι για τον 4ο όμιλο του κυπέλλου ΕΠΣ Πέλλας που διεξήχθη στην Καρυώτισσα, η Δόξα Μελισσίου έφυγε με το διπλό στις αποσκευές της και την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου, επικρατώντας της τοπικής ΑΕΚ με σκορ 0-2.

Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του ματς είχαμε 1′ σιγή στη μνήμη του Περικλή Δούμου από την Δωροθέα που έφυγε από την ζωή, αποτελώντας βασικό στέλεχος του Αθλητισμού στο νομό για πολλά χρόνια.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλο σχεδόν τον αγώνα και αυτό φάνηκε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης όπου μπήκαν με επιθετικές διαθέσεις, προσπαθώντας να σκοράρουν κάποιο γρήγορο τέρμα. Η υπεροχή τους καρποφόρησε στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης,  μετά από μια κούρσα από τα δεξιά του Κώστα Καπουσούζη, να σπάει τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι στον αμαρκάριστο Μιχάλη Κηλίκη, με τον τελευταίο να γράφει το 0-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσα με κάποιες ευκαιρίες που είχαν, χωρίς όμως αποτέλεσμα, καθώς στο στο 80ο λεπτό ο Δημήτρης Λιτοβολής από την άσπρη βούλα πέτυχε το 0-2 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Η διαιτησία ήταν των Σιδηρόπουλου, Δέλλιου, Κεσίσογλου Γ.

Συνθέσεις:

ΑΕΚ Καρυώτισσας (Τσαλκιτζής Κων/νος): Σιδώρης, Συρόπουλος, Βακιρτζής, Βελισκάκης, Μερτζάνης, Κουκουσιάρης, Ουρουμίδης, Δεβετζής, Ελέζι, Ρωμάντζος, Γκότσης.

Δόξα Μελισσίου (Σάκης Ντιμτσούδης): Δεληχατζής, Χατζηδάκης, Φουρεράι, Φωστηρόπουλος, Βερβελές, Νιοράτζε, Παπαδόπουλος, Καπουσούζης, Λιτοβολής Δ., Χαρμάνας, Κηλίκης.

Επιμέλεια: Κυριάκος Παπαντωνίου