Connect with us

ΓΕΝΙΚΑ

Αγωνιστική δράση στους γειτονικούς Νομούς

Ποδοσφαιρική δράση στους γειτονικούς Νομούς, δείτε τα αποτελέσματα και βαθμολογίες σε κάθε Ένωση αναλυτικά:

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Α1 Κατηγορία
Σάββατο 23/11/2019
Θύελλα Κρήνης – Α.Ο Σάρτης 5-2
Π.Ο Ν.Μουδανιών – Νίκη Πολυγύρου 2-1
Άρης Κασσανδρείας 2005 – ΤΑ Μ.Κ Στρατωνίου 1-1
Τορωναίος Αφύτου – Α.Ο Χανιώτης 3-1
Ανθεμούς Γαλάτιστας – Ηρακλής Ν.Φώκαιας 3-1
Αετός Βαρβάρας – Όλυνθος Ολύνθου 2-2

Βαθμολογία
Όλυνθος Ολύνθου 24
Ανθεμούς Γαλάτιστας 24
ΠΟ Ν.Μουδανιών 23
Αετός Βαρβάρας 22
Νίκη Πολυγύρου 21
Τορωναίος Αφύτου 16
Θύελλα Κρήνης 15
Α.Ο Σάρτης 15
Ηρακλής Ν.Φώκαιας 14
Α.Ο Χανιώτης 12
ΤΑ Μ.Κ Στρατωνίου 10
Άρης Κασσανδρείας 2005 1

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
Α1 Κατηγορία
Σάββατο 23/11/2019
Αναγέννηση Πλαγιάς – ΑΕ Πολυκάστρου 1-0
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Κεραυνός Ποντοηράκλειας 3-0
Ηρακλής Αργυρούπολης-Απόλλων Ευρωπού 1-3
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 0-1
Πάϊκο Γουμένισσας-Αστέρας Μ.Βρύσης 0-3
Ρεπό Δόξα Καμπάνη

Βαθμολογία
1.ΑΕ Πολυκάστρου 18
2.Απόλλων Ευρωπού 16
3.Αναγέννηση Πλαγιάς* 15
4.ΠΑΟΚ Κρηστώνης* 13
5.Πάϊκο Γουμένισσας* 12
6.Αστέρας Μ.Βρύσης* 10
7.Εθνικός Σ.Σ.Μουριών* 9
8.Δόξα Καμπάνη* 9
9.ΠΑΟΝΕ Επταλόφου* 9
10.Κεραυνός Ποντοηράκλειας* 6
11.Ηρακλής Αργυρούπολης* 1
Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν κάνει ρεπό.

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Α1 Κατηγορία
Σάββατο 23/11/2019
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ιάσων Αυγής 0-1
Κυριακή 24/11/2019
11.30
Ομόνοια Σίνδου – Καμπανιακός
15.00
Παύλος Μελάς – ΑΕ Ευόσμου
Εθνικός Σοχού – Αναγέννηση Χαλκηδόνας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ποσειδώνας Καλαμαριάς
ΠΑΟΝ Επιβατών – ΠΑΟ Ξυλούπολης
ΠΑΟ Κουφαλίων – Ιωνικός
Ολυμπιακός Κυμίνων – Φοίνικας Πολίχνης

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
Α’ Κατηγορία
Σάββατο 23/11/2019
ΦΑΣ Νάουσα – Θύελλα Σταυρού 3-1
Μ.Α Αγ.Μαρίνας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-0
Αστέρας Τριποτάμου – ΠΑΟ Κουλούρας 2-4
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Φίλιππος Μελίκης 1-0
ΑΕΠ Βέροιας – Ολυμπιακός Νάουσας 1-3
Αγ.Αστέρας Πλατέος – ΓΑΣ Κοπανός 4-3
Άρης Παλαιοχωρίου – Αχιλλέας Νάουσας 0-2
Ένωση Απ.Παύλου – ΑΕ Χαρίεσσας 0-0

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 33
ΓΑΣ Ροδοχωρίου 31
ΦΑΣ Νάουσα 30
Αγ.Αστέρας Πλατέος 27
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας 26
Αχιλλέας Νάουσας 22
ΓΑΣ Κοπανού 17
ΑΕ Χαρίεσσας 16
Θύελλα Σταυρού 14
Φίλιππος Μελίκης 12
Ένωση Απ.Παύλου 12
Αστέρας Τριποτάμου 11
ΠΑΟ Κουλούρας 10
Άρης Παλαιοχωρίου 10
Ολυμπιακός Νάουσας 4
ΑΕΠ Βέροιας 3

Υ.Γ. 1
Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι Αχιλλέας Νάουσας – ΦΑΣ Νάουσα που είχε διακοπεί λόγω καιρικών συνθηκών, συνεχίστηκε την περασμένη Τετάρτη και τελείωσε με σκορ 1-0 υπέρ του Αχιλλέα Νάουσας.

Υ.Γ. 2
Στην ΕΠΣ Φλώρινας δεν θα διεξαχθούν παιχνίδια λόγω της αποχής των διαιτητών στα τοπικά πρωταθλήματα.

Κάντε κλικ για να σχολιάσετε

Απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Spot Team

Περισσότερα Άρθρα ΓΕΝΙΚΑ

error: Content is protected !!