Connect with us

ΓΕΝΙΚΑ

Αγωνιστική δράση στους γειτονικούς Νομούς

Δείτε την αγωνιστική δράση στους όμορους Νομούς, αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων, σε κάθε Ένωση παρακάτω:

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Α1 Κατηγορία
Σάββατο 29/2/20
ΠΑΟΝ Επιβατών – ΑΕ Ευόσμου 0-2
Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΟ Καρδίας 0-0
Φοίνικας Πολίχνης – Εθνικός Σοχού 0-2
Ολυμπιακός Κυμίνων – Ομόνοια Σίνδου 4-0
Ιάσων Αυγής – Παύλος Μελάς 2-0
ΠΑΟ Ξυλούπολης – Αναγέννηση Χαλκηδόνας 2-0
Ιωνικός – Καμπανιακός 0-2
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΑΠΕ Λαγκαδά 8-2

Βαθμολογία
Εθνικός Σοχού  52
ΠΑΟ Κουφαλίων  49
Ηρακλής Αμπελοκήπων 46
ΑΕ Ευόσμου 46
Καμπανιακός 45
Ολυμπιακός Κυμίνων 43
Ιάσων Αυγής 40
Παύλος Μελάς 37
Ομόνοια Σίνδου 34
Φοίνικας Πολίχνης 31
ΑΟ Καρδίας 31
ΠΑΟΝΕ  30
Ποσειδώνας Καλαμαριάς  30
ΠΑΟ Ξυλούπολης 25
Αναγέννηση Χαλκηδόνας  22
Ιωνικός  16*
ΑΠΕΛ 3*
Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν παιχνίδι λιγότερο.

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
Α1 Κατηγορία
ΑΕ Πολυκάστρου – Αναγέννηση Πλαγιάς 0-0
Κεραυνός Ποντοηράκλειας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 0-5
Απόλλων Ευρωπού – Ηρακλής Αργυρούπολης 4-0
Εθνικός Σ.Σ.Μουριών – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 0-1
Αστέρας Μ. Βρύσης – Πάικο Γουμένισσας 0-0
Δεν αγωνίζεται η Δόξα Καμπάνη

Βαθμολογία
Αναγέννηση Πλαγιάς 39
Αστέρας Μ.Βρύσης 36
ΑΕ Πολυκάστρου 36
ΠΑΟΚ Κρηστώνης 35
Απόλλων Ευρωπού 33
Πάικο Γουμένισσας 21
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 19
Εθνικός Σ.Σ.Μουριών 19
Δόξα Καμπάνη 16
Κεραυνός Ποντοηράκλειας 10
Ηρακλής Αργυρούπολης 8

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Δεν διεξήχθησαν αγώνες αυτό το Σαββατοκύριακο.
Κυριακή 1/3/20
Ημιτελικός Κυπέλλου
Ελλάς Α.Καλλινίκης – Άρης Λόφων 1-0

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
Σάββατο 29/2/20
Α’ Κατηγορία
ΑΕ Χαρίεσσας – Αγ.Αστέρας Πλατέος 2-0
Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΕΠ Βέροιας 2-0
Ένωση Απ.Παύλου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 0-2
Αχιλλέας Νάουσας -Αστέρας Τριποτάμου 2-2
ΓΑΣ Κοπανού – Μ.Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 0-5
Ολυμπιακούς Νάουσας – ΦΑΣ Νάουσα 0-6
Φίλιππος Μελίκης – Θύελλα Σταυρού 3-1
ΠΑΟ Κουλούρας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0-2

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 69
ΦΑΣ Νάουσα 64
ΓΑΣ Ροδοχωρίου 58
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας 55
Αγ.Αστέρας Πλατέος 50
ΓΑΣ Κοπανού 35
Ενωση Απ.Παύλου 35
Αχιλλέας Νάουσας 35
Φίλιππος Μελίκης 35
ΑΕ Χαρίεσσας 31
Θύελλα Σταυρού 25
Άρης Παλαιοχωρίου 25
ΠΑΟ Κουλούρας 21
Αστέρας Τριποτάμου 18
ΑΕΠ Βέροιας 6
Ολυμπιακός Νάουσας 5

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Δεν διεξήχθησαν αγώνες αυτό το Σαββατοκύριακο.
Α1 Κατηγορια
Play Off

Βαθμολογία
Όλυνθος Ολύνθου 4
Αετός Βαρβάρας 3
Τορωναίος Αφύτου 3
Νίκη Πολυγύρου 2
ΠΟ Ν.Μουδανιών 2
Ανθεμούς Γαλάτιστας 1

Play Out
Ηρακλής Ν. Φώκαιας 13
ΑΟ Σάρτης 10
Θύελλα Κρήνης 10
ΑΟ Χανιώτης 8
Τα ΜΚ Στρατωνίου 2
Άρης Κασσανδρείας 0

Κάντε κλικ για να σχολιάσετε

Απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Spot Team

Περισσότερα Άρθρα ΓΕΝΙΚΑ

error: Content is protected !!