Connect with us

ΓΕΝΙΚΑ

Αγωνιστική δράση στους γειτονικούς Νομούς

Ποδοσφαιρική δράση στους γειτονικούς Νομούς, δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες σε κάθε Ένωση αναλυτικά:

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Α1 Κατηγορία

Σάββατο, 15:00
ΑΕ Ευόσμου – Καμπανιακός 0-2
Ιωνικός – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2
Φοίνικας Πολίχνης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-2

Κυριακή, 15:00
Αναγέννηση Χαλκηδόνας – Παύλος Μελάς
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Εθνικός Σοχού
ΠΑΟ Ξυλούπολης – ΑΟ Καρδίας
Ιάσων Αυγής – ΠΑΟΝ Επιβατών
Ρεπό: Ομόνοια Σίνδου

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
Α’ Κατηγορία

Σάββατο, 15.00
ΑΕ Χαρίεσσας – Αχιλλέας Νάουσας 1-1
ΓΑΣ Κοπανού – Ένωση Απ.Παύλου 1-2
Ολυμπιακός Νάουσας – Άρης Παλαιοχωρίου 0-1
Φίλιππος Μελίκης – Αγρ.Αστέρας Πλατέος 0-1
ΠΑΟ Κουλούρας – ΑΕΠ Βέροιας 1-1
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 1-0
Θύελλα Σταυρού – Αστέρας Τριποτάμου 2-2
ΦΑΣ Νάουσα – Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας 3-1

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 36
ΦΑΣ Νάουσας 33
ΓΑΣ Ροδοχωρίου 31
Αγ.Αστέρας Πλατέος 30
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνα σ 26
Αχιλλέας Νάουσας 23
ΓΑΣ Κοπανός 17
ΑΕ Χαρίεσσας 17
Ένωση Αποστόλου Παύλου 15
Θύελλα Σταυρού 15
Άρης Παλαιοχωρίου 13
Φίλιππος Μελίκης 12
Αστέρας Τριποτάμου 12
ΠΑΟ Κουλούρας 11
Α.Ε.Π. Βέροιας 4
1Ολυμπιακός Νάουσας 4

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
Α1 Κατηγορία

Σάββατο, 15.00
Πάϊκο Γουμένισσας – ΑΕ Πολυκάστρου 1-2
Αστέρας Μ.Βρύσης – Κεραυνός Ποντοηράκλειας 4-0
Αναγέννηση Πλαγιάς – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 3-0
Δόξα Καμπάνη – Ηρακλής Αργυρούπολης 3-0
Εθνικός Σ.Σ. Μουριών – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-5
Ρεπό Απόλλων Ευρωπού

Βαθμολογία
ΑΕ Πολυκάστρου 21
Αναγέννηση Πλαγιάς* 16
Απόλλων Ευρωπού* 16
ΠΑΟΚ Κρηστώνης* 16
Αστέρας Μ.Βρύσης* 13
Πάϊκο Γουμένισσας* 12
Δόξα Καμπάνη* 12
7.Εθνικός Σ.Σ.Μουριών* 9
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου* 9
Κεραυνός Ποντοηράκλειας* 6
Ηρακλής Αργυρούπολης 1
Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν κάνει ρεπό.

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Α1 Κατηγορία
Σάββατο, 15:00

Α. Ο. Σάρτης – Νίκη Πολυγύρου 1-1
Τα Μ. Κ. Στρατωνίου – Θύελλα Κρήνης 1-2
Α. Ο. Χανιώτης – Π. Ο. Μουδανιών 1-1
Ηρακλής Νέας Φώκαιας – Άρης Κασσανδρείας 2005 4-0
Όλυνθος Ολύνθου – Τορωναίος Αφύτου 0-2
Ανθεμους Γαλάτιστας – Αετός Βαρβάρας 2-2

Βαθμολογία
Ανθεμους Γαλάτιστας 25
Όλυνθος Ολύνθου 24
Π. Ο. Μουδανιών 24
Αετός Βαρβάρας 23
Νίκη Πολυγύρου 22
Τορωναίος Αφύτου 19
Θύελλα Κρήνης 18
Ηρακλής Νέας Φώκαιας 17
Α. Ο. Σάρτης 16
Α. Ο. Χανιώτης 13
Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 10
Άρης Κασσανδρείας 2005 1

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Α’ Κατηγορία

Σάββατο, 15.00
Ιτέα Ιτέας – Μελιτέας Μελίτης 1-4

Κυριακή, 15.00
Μακεδονικός Αγ.Παντελεήμονα – Θύελλα Φιλώτα
Μ.Αλέξανδρος Περάσματος – Ερμής Αμυνταίου
Αίας Αμμοχωρίου – Μ.Αλέξανδρος Φλώρινας
Ελλάς Α. Καλλινίκης – Άρης Λόφων

Κάντε κλικ για να σχολιάσετε

Απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Spot Team

Περισσότερα Άρθρα ΓΕΝΙΚΑ

error: Content is protected !!