Connect with us

ΓΕΝΙΚΑ

Αγωνιστική δράση στους γειτονικούς Νομούς

Δείτε την αγωνιστική δράση στους όμορους Νομούς, αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων σε κάθε Ένωση παρακάτω:

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ
Α1 Κατηγορία
Αναγέννηση Πλαγιάς – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-1
ΑΕ Πολυκάστρου – Κεραυνός Ποντοηράκλειας 4-0
Ηρακλής Αργυρούπολης – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 2-1
Πάϊκο Γουμένισσας – Δόξα Καμπάνη 1-0
Απόλλων Ευρωπού – Εθνικός ΣΣ Μουριών 2-1
Ρεπό: Αστέρας Μ. Βρύσης

Βαθμολογία
Αναγέννηση Πλαγιάς 28
ΠΑΟΚ Κρηστώνης 25
ΑΕ Πολυκάστρου 24
Απόλλων Ευρωπού 23
Αστέρας Μ.Βρύσης 22
Πάικο Γουμένισσας 16
Εθνικός Σ.Σ. Μουριών 14
Δόξα Καμπάνη 13
Κεραυνός Ποντοηράκλειας 10
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου 9
Ηρακλής Αργυρούπολης 5

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Α’ Κατηγορία
Θύελλα Φιλώτα – Μ.Αλέξανδρος Φλώρινας 4-0
Μακεδονικός Αγ.Παντελεήμονα – Ιτιά Ιτιάς 0-3 α.α
Κυριακή
15.00
Ελλάς Α.Καλλινίκης – Αίας Αμμοχωρίου
Άρης Λόφων – Ερμής Αμυνταίου
Μ.Αλέξανδρος Περάσματος Ακρίτας Αχλάδας
Ρεπό: Μελιτέας Μελίτης

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ
Α’ Κατηγορία
ΑΕ Χαρίεσσας – Θύελλα Σταυρού 1-4
ΦΑΣ Νάουσα – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 4-1
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας – ΠΑΟ Κουλούρας 4-0
Αστέρας Τριποτάμου – Φίλιππος Μελίκης 2-3
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Ολυμπιακός Νάουσας 3-0
ΑΕΠ Βέροιας – ΓΑΣ Κοπανού 0-1
Αγρ.Αστέρας Πλατέος – Αχιλλέας Νάουσας 1-0
Άρης Παλαιοχωρίου – Ένωση Απόστολου Παύλου 0-1

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 51
ΦΑΣ Νάουσα 46
ΓΑΣ Ροδοχωρίου 45
Μ.Αλέξανδρος Αγ.Μαρίνας. 42
Αγρ.Αστ.Πλατέος 39
Αχιλλέας Νάουσας 31
Ένωση Απόστολου Παύλου 25
ΓΑΣ Κοπανού 25
Θύελλα Σταυρού. 23
ΑΕ Χαρίεσσας 22
Άρης Παλαιοχωρίου 20
Φίλιππος Μελίκης 19
ΠΑΟ Κουλούρας 18
Αστέρας Τριποτάμου 13
ΑΕΠ Βέροιας 6
Ολυμπιακός Νάουσας 5

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Α1 Κατηγορία
Σάββατο

Αναγέννηση Χαλκηδόνας – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1
Κυριακή
11.15
Ποσειδώνας Καλαμαριάς Ολυμπιακός Κυμίνων
11.30
Ομόνοια Σίνδου – ΑΠΕ Λαγκαδά
15.00
Ιωνικός – ΑΕ Ευόσμου
ΠΑΟ Ξυλούπολης – Ιάσων Αυγής
Καμπανιακός – ΠΑΟ Κουφαλίων
Παύλος Μελάς – ΠΑΟΝ Επιβατών
Εθνικός Σοχού – ΑΟ Καρδίας
Ρεπο: Φοίνικας Πολίχνης

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Α1 Κατηγορία
Αετός Βαρβάρας – Α.Ο. Σάρτης 1-0
Όλυνθος Ολύνθου – Ανθεμους Γαλάτιστας 2-1
Ηρακλής Νέας Φώκαιας – Τορωναίος Αφύτου 5-2
Α.Ο. Χανιώτης – Άρης Κασσανδρείας 2005 5-0
Τα Μ. Κ. Στρατωνίου – Π.Ο. Μουδανιών 0-4
Νίκη Πολυγύρου – Θύελλα Κρήνης 2-0

Βαθμολογία
Αετός Βαρβάρας 38
Νίκη Πολυγύρου 35
Όλυνθος Ολύνθου 34
Π.Ο. Μουδανιών 33
Ανθεμους Γαλάτιστας 30
Ηρακλής Νέας Φώκαιας 29
Τορωναίος Αφύτου 29
Θύελλα Κρήνης 18
Α.Ο. Σάρτης 18
Α.Ο. Χανιώτης 18
Τα Μ. Κ. Στρατωνίου 11
Άρης Κασσανδρείας 2005 4

Κάντε κλικ για να σχολιάσετε

Απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Spot Team

Περισσότερα Άρθρα ΓΕΝΙΚΑ

error: Content is protected !!