Αγχωτική νίκη για την Αναγέννηση , μετρούν οι βαθμοί – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Β 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγχωτική νίκη για την Αναγέννηση , μετρούν οι βαθμοί

Έστω και με λίγο άγχος στο τέλος η Αναγέννηση Δωροθέας επικράτησε με σκορ 2-1 του Πυρσού Πετριάς και επανήλθε στις επιτυχίες. Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους με το γρήγορο τέρμα του Χρήστου Σταματιάδη που στο 10′ έγραψε το 1-0 ενώ στο 30′ ο Δημήτρης Σούσουλας έγραψε το 2-0 και έδωσε προβάδισμα νίκης στην ομάδα του. Λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου στο 44′ ο Άξασλης μείωσε σε 2-1 για τον Πυρσό και το παιχνίδι στην επανάληψη απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον με εκατέρωθεν προσπάθειες για κάποιο τέρμα από τις δύο ομάδες χωρίς να καταφέρουν κάτι,με το τελικό σφύριγμα να φέρνει χαμόγελα στους γηπεδούχους. Διαιτητές Τσαλκάνης (Ζανταρίδης – Ροδίντσης).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .