Ήττα στην Θεσσαλονίκη ο Αλμωπός – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ήττα στην Θεσσαλονίκη ο Αλμωπός

Φιλική ήττα για τον Αλμωπό στην συμπρωτεύουσα, καθώς ο Μακεδονικός ήταν ο νικητής με σκορ 2-0 στην αναμέτρηση στο γήπεδο του.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να δείχνουν ισάξιες και μα έχουν καλές στιγμές στα αντίπαλα καρέ χωρίς πάντως να σημειωθεί κάποιο τέρμα.

Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη πατούσαν καλύτερα και με δύο τέρματα έφτασαν δίκαια στην φιλική νίκη γοήτρου.

Σκόρερ ήταν οι Κωνσταντινίδης στο 53’ και Τσιαμπάζης στο 73’ με πέναλτι.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Τοτολίδης, Τσαμπάζης, Πεχλιβανίδης, Τσουκάνης,Γιαννόπουλος, Θανάσης, Δοϊρανλής, Πολυζωίδης, Κωνσταντινίδης, Καράμπελας, Μπαρδούσι.

Αγωνίστηκαν και οι: Μίσκου, Χατζηκωνσταντίνου, Λαβιδάς, Τράικος, Καρανικόλας, Τσελεπής, Ζιγκόλης, Αμοιρίδης, Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης.

ΑΛΜΩΠΟΣ: Μένιος, Στογιαννίδης, Μεντής, Τζιμογιάννης, Γιαννόπουλος, Ελευθεριάδης, Κάρτζιος, Ασλαμπάλογλου, Ξόμπλιος, Τάντιτς, Ντόγος, Παρούτογλου, Αταλασίδης, Μαγγίζης, Χαλκίδης.

Αγωνίστηκαν και οι: Προκοπίου, Κωστούλας, Καραγιάννης, Ιωάννου.