Ήταν Νίκη και πήρε το τρίποντο με ντόρτι…. – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Ήταν Νίκη και πήρε το τρίποντο με ντόρτι….

Μεγάλη νίκη πήρε η Νίκη Καλής που επικράτησε με σκόρ 4-1 επί του Ακρίτα Σωσάνδρας και μαζί τρείς πολύτιμους βαθμούς. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και να παίρνουν το προβάδισμα, όμως οι φιλοξενούμενου ισορρόπησαν και λίγο πριν βγεί το ημίχρονο έφεραν το μάτς στα ίσα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με τα γρήγορα τέρματα πήραν αέρα και σαφή προβάδισμα για την νίκη που μάλιστα την διεύρυναν λίγο πρίν το τέλος, με τους φιλοξενούμενους να είναι κακοί αμυντικά. Σκόρερ των νικητών οι Κώστας Καρασαρλίδης (8’), Τρύφων Μούλας (49’), Μιχάλης Χρήστου (51’) και Γιώργος Μυλωνάς (82’) και των ηττημένων ο Βαγγέλης Βακιάνης (41’).
Διαιτητές Σιδηρόπουλος (Γ.Κεσίσογλου-Κουπαράνη).