Ήταν Ακρίτας στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το τρίποντο στα Εσώβαλτα… – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Ήταν Ακρίτας στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το τρίποντο στα Εσώβαλτα…

Ένας εκπληκτικός Ακρίτας Σωσάνδρας στην επανάληψη πέρασε με το εμφατικό 5-1 από τα Εσώβαλτα και αναρριχήθηκε βαθμολογικά. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος όπου οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Βασίλη Σταυρίδης στο 20′ και ο Ακρίτας ισοφάρισε στο 40′ με τον Νίκο Τσίκο , στο δεύτερο μέρος  οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν και με ηγέτες  και σκόρερ τους Γιάννη Βασιλόπουλο (  70′-79) , Θεόφιλο Κοτζαμανώλη((57′)και Νίκο Τσίκο με δεύτερο προσωπικό τέρμα(62′) έφτασαν στην εύκολη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Οι γηπεδούχοι από την άλλη αυτή την στιγμή δείχνουν ότι δύσκολα μπορούν να αποφύγουν το μοιραίο παρότι είναι ακόμα νωρίς.Διαιτητές Βαμβακάς (Τετραγώνης-Χατζηλιόντας).

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ