Α 1ος όμιλος

Έσπασε την έδρα η Ελπίδα, σε ουδέτερο το εισιτήριο για την Α1

Συναρπαστική εξέλιξη είχε ο αγώνας Play Off στο «Δημήτρης Καραγιάννης» της Δωροθέας όπου η Ελπίδα Έδεσσας πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 στην παράταση επί της τοπικής Αναγέννησης, ενώ το κανονικό παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι ήταν καλό και αποζημίωσε τους 100 και πλέον θεατές, οι φιλοξενούμενοι του Χρήστου Μεσημερλή μπήκαν καλύτερα και ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίωρο, χάνοντας δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες, για να ανεβάσουν στροφές οι γηπεδούχοι του Γιώργου Μπογδάνη στην συνέχεια και να χάνουν κλασική ευκαιρία με την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 58’ με τον Χρήστο Στανίση να μπαίνει ωραία και με πλασέ να γράφει το 0-1 παγώνοντας το γήπεδο.
Στην συνέχεια οι Εδεσσαίοι θα μπορούσαν να καθαρίσουν το ματς, αφού έχασαν μια-δυο μεγάλες ευκαιρίες και στο τέλος οι γηπεδούχοι ανέβηκαν, πίεσαν, έψαξαν την ισοφάριση κάτι που ήρθε στο 83’ με τον μόνιμο σκόρερ τους Γιάννη Κλεισούρη να γράφει το 1-1 με ωραία κεφαλιά.

Μέχρι την λήξη του αγώνα η Αναγέννηση πίεσε έντονα, ψάχνοντας το γκολ της νίκης και στις καθυστερήσεις η τύχη της γύρισε την πλάτη καθώς στο 90+3’ ο Γιώργος Κόγιος σούταρε η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι, στην συνέχεια το δεξί και απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.

Στην παράταση οι γηπεδούχοι διατήρησαν μία φλύαρη υπεροχή, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν, όταν στο 111’ ο Λευτέρης Ροδοβίτης ξέφυγε στον κενό χώρο και με διπλή προσπάθεια νίκησε τον γκολκίπερ των γηπεδούχων γράφοντας το 1-2 για την Ελπίδα, με το σκορ να μην αλλάζει παρά τις ανέλπιδες προσπάθειες των γηπεδούχων και έτσι το εισιτήριο της ανόδου για την Α1 θα κριθεί σε ουδέτερο γήπεδο.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Καρατζάς, Δεμερτζής Χ., Αρέστης.