Έσπασαν καρδιές στην Αριδαία,στα χασομέρια την νίκη ο Εθνικός … – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Έσπασαν καρδιές στην Αριδαία,στα χασομέρια την νίκη ο Εθνικός …

Στις καθυστερήσεις κρίθηκε η αναμέτρηση στην Αριδαία όπου ο Εθνικός επικράτησε σε νεκρό χρόνο με σκορ 2-1 του σκληροτράχηλου Μέγα Αλέξανδρου Άρνισσας. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όταν και κατάφεραν να εγκλωβίσουν τους αντιπάλους τους όμως το σκηνικό άλλαξε άρδην στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στροφές και τελικά να φτάνουν στην ανατροπή στις καθυστερήσεις. Σκόραραν για τους γηπεδούχους οι Κλεισούρης (63′) και Παπαδόπουλος (90+) ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Μεταξάς (37′). Διαιτητές Ζγούρος Μανωλάκης Τσαλκάνης.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ .