Έπαιξε με την φωτιά αλλά γλύτωσε… – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

Α 1ος όμιλος

Έπαιξε με την φωτιά αλλά γλύτωσε…

Αν και έπαιξε με την φωτιά ο Μ.Αλέξανδρος Όρμας τελικά πήρε την νίκη με σκορ 3-2 επί του μαχητικού Ευρωπού Φούστανης. Το παιχνίδι ήταν κακό στο πρώτο μέρος χωρίς κάτι ιδιαίτερο, ωστόσο στην επανάληψη άλλαξε άρδην η κατάσταση με τους γηπεδούχους να είναι πολύ καλοί στο πρώτο 15λεπτο και να σκοράρουν τρεις φορές με τον Σταυρο Σπρίτο (51’), Χρήστο Νούση (55’) και Πέτρο Δημητρίου (61’) δείχνοντας να καθαρίζουν το παιχνίδι, ήρθαν όμως τα δύο τέρματα των φιλοξενούμενων  από τους Βασίλη Λεμονίδη (67’) και το αυτογκολ του Τάσου Αβραμίδη (76’) να δώσουν μεγάλο ενδιαφέρον μέχρι το τελικό σφύριγμα που τελικά βρήκε νικητές τους γηπεδούχους.

Διαιτητές: Κατεριάδης (Τετραγώνης-Σιώνης).