Άσσος με ανατροπή στις Αμπελειές και υπογραφή Ρίτε… – pellasports | Αθλητικά | pella sports – Ηλεκτρονική Αθλητική Εφημερίδα της Πέλλας | pellasports.gr – πελλα σπορτς

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ

Άσσος με ανατροπή στις Αμπελειές και υπογραφή Ρίτε…

Ανοιχτό παιχνίδι με πλούσιο θέαμα έγινε στις Αμπελειές όπου ο τοπικός Άρης επικράτησε με σκορ 4-2 του ανανεωμένου Άρη Αθύρων που ήταν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις με τους φιλοξενούμενους καλύτερους στο πρώτο ημίχρονο και τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στην επανάληψη έχοντας για ηγέτη και σκόρερ τον δαιμόνιο Αντρέα Ρίτε που σκόραρε δύο φορές (48′-86′) .

Τα άλλα τέρματα των νικητών οι Κώστας Σιδηρόπουλος (54′) και Κώστας Βουσβούρης ( 57′) ενώ ων ηττημένων που παρά την ήττα τους άφησαν άριστες εντυπώσεις ο Νίκος Φώτης ( 28′-78′). Διαιτητές Ατζαμιδάκης (Σ.Κουκούλης-Η.Παπαδόπουλος)

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΙΝΟΣ